Nume
Email
Categoria din care vrei sa primesti
cultura-educatie
TINERELE SPERANȚE, PREMIATE!

TINERELE SPERANȚE, PREMIATE!(2337)

Ediția a VII-a a Festivalului de muzică ușoară și populară TINERE SPERANȚE  s-a încheiat cu numeroase premii acordate pentru fiecare categorie de vârstă, dar și premii speciale!

 

Premiile pentru Categoria de vârstă 6 – 8 ani

Premiul special al Protoeriei a fost acordat interpretei Andra Șerban

Cele trei premii speciale au revenit interpreților: Andreea Suciu, Tania Ababei, Sofia Codreanu.

Mențiunile au fost acordate interpreților Maria Constantin, Antonia Aursulesei, Daniela Sidor.

PREMIUL III: ELENA ALEXANDRA BĂLAȘA

PREMIUL II: MARIA CARABAȘ

PREMIUL I: ALEXANDRA MOROIANU

Trofeul Categorie 6 – 8 ani: SANA ALESSIA

 

Premiile pentru Categoria de vârstă 9 – 11 ani

Premiul special al protoeriei a fost acordat  interpretei Ana Mariei Mîrlăneanu 

Cele trei premii speciale au revenit Andreei Dragomir, Iuliei Gongea, Marei Crucianu

Mențiunile au fost acordate următorilor participanți: Nicoleta Grosu, Maia Ptașani, Alejandra Damache.

PREMIUL III: SIMION LAURENȚIU

PREMIUL II: PORTIGLIATTI – BARBOS ALEXIA

PREMIUL I: PARASCHIV ALESIA

TROFEUL CATEGORIEI 9 – 11 ANI : DECU RĂZVAN

 

Premiile pentru Categoria de vârstă 12 – 14 ani

Premiul special al Protoeriei a fost acordat interpretei Andra Jeler

Cele trei premii speciale au ajuns la Rubie Bacî, Giulia Banu și Andrada Ghiduruș.

Mențiunile au fost acordate următorilor: Laura Chițan, Alexia Cristache-Șerbănescu, Izabela Ionescu.

PREMIUL III: JURCĂ AMELIA

PREMIUL II: NEDEA DARIA

PREMIUL I: FRĂȚILĂ CRISTINA

TROFEUL CATEGORIEI 12 – 14 ANI : DAMIAN DIANA

 

Premiile pentru Categoria de vârstă 15 – 18 ani

Premiile speciale au fost acordate următorilor interpreți: Ramona Popa, Roxana Popescu, Andreea Tenea

Mențiunile au revenit  Lorenei Constantin, Mihaelei Nicolae, Biancăi Bucă.

PREMIUL III: CRINA TĂNASE

PREMIUL II: PARPALEV ROXANA

PREMIUL I: MOISEI MIHAIL

TROFEUL CATEGORIEI 15 – 18 ANI : GHEORGHIȚĂ SEBASTIAN

 

TROFEUL „MINI” – Categoria 6 – 8 și 9 – 11 ANI – POPA IRINA ALINA (SLOBOZIA)

TROFEUL „JUNIOR” – Categoria 12 – 14 și 15 – 18 ANI – COMAN MARIA LAURA (MEDGIDIA)       

Adauga un comentariu

Aboneaza-ma la comentarii

Editorial

LUMINIȚA VLĂDESCU: -CARE MI-AI ȘUTIT, MĂ, FABRICA DE AMIDON ?-
scris de Lucian Cristea
După isprava primarului Vrabie cu fabrica, PSD din teritoriu e de-a dreptul disperat! Nu se aștepta la o asemenea surpriză și, tot(...)
citeste mai mult

Cele mai recente comentarii