CS MEDGIDIA a avut un an 2019 memorabil!(294)

Amalia Niță a obținut primele titluri naționale din istoria boxului feminin medgidian!

Februarie 🥇 Medalie de aur la Cupa României 48 kg.
Septembrie 🥇 Medalie de aur la Campionatul Național la categoria cadete, 50 kg.
Octombrie 🥇 A câștigat medalia de aur la Campionatul European de KickBoxing WKF.
Noiembrie 🥇 Locul I la Cupa "Keru Kento" - K1

Este singura sportivă din țară care nu a fost învinsă de 4 ani, atât la Box, cât și la Kickboxing.

În 2018 la competiția World Cup “Judgement Day” Internațional, Amalia Niță a devenit dublă campioană mondială la categoriile 45 si +55 kg la freestyle K1 light și freestyle kickboxing! Semi Kempo în 4 federații diferite.

Mulțumiri tuturor antrenorilor care au contribuit la pregătirea ei. Felicitări părinților! Felicitări pentru performanțele obținute, Amalia!!