Categoria din care vrei sa primesti
sport
Meci de zile mari!

Meci de zile mari!(413)

­čĺÖVictorie superb─â pentru voleibalistele noastre! Medgidia a ├«nvins spectaculos pe Dinamo Bucure╚Öti, scor 3-2, ├«ntr-un meci care a avut de toate: valoare, determinare ╚Öi adrenalin─â.­čÄë

­čŚúDe╚Öi venise s─â-╚Öi ia revan╚Öa dup─â ├«nfr├óngerea suferit─â la Medgidia sezonul trecut, Dinamo n-a putut s─â se impun─â la final. Setul 4 a fost decisiv pentru fetele antrenate de Florin Voinea ╚Öi Radu Began, reu╚Öind s─â recupereze multe puncte ╚Öi s─â ├«ntoarc─â dramatic soarta meciului ├«n favoarea lor.

­čŚúOrdeanu, Petra ╚Öi Cojocaru au fost pe val ├«n setul decisiv, al─âturi de ├«ntreaga echip─â care a demonstrat c─â victoria cu Dinamo din sezonul trecut nu a fost o simpl─â ├«nt├ómplare. Medgidia are valoare ╚Öi poate ÔÇťd─âr├ómaÔÇŁ orice zid ├«nalt.

Victoria s-a construit pe punctele marcate de Matei (27p), Ordeanu (16p) ,Ariton (11p)