Categoria din care vrei sa primesti
sport
Meci de zile mari!

Meci de zile mari!(659)

💙Victorie superbă pentru voleibalistele noastre! Medgidia a învins spectaculos pe Dinamo București, scor 3-2, într-un meci care a avut de toate: valoare, determinare și adrenalină.🎉

🗣Deși venise să-și ia revanșa după înfrângerea suferită la Medgidia sezonul trecut, Dinamo n-a putut să se impună la final. Setul 4 a fost decisiv pentru fetele antrenate de Florin Voinea și Radu Began, reușind să recupereze multe puncte și să întoarcă dramatic soarta meciului în favoarea lor.

🗣Ordeanu, Petra și Cojocaru au fost pe val în setul decisiv, alături de întreaga echipă care a demonstrat că victoria cu Dinamo din sezonul trecut nu a fost o simplă întâmplare. Medgidia are valoare și poate “dărâma” orice zid înalt.

Victoria s-a construit pe punctele marcate de Matei (27p), Ordeanu (16p) ,Ariton (11p)