
Fregata „Regina Maria”, 20 de ani de serviciu în Forțele Navale Române(140)
Echipajul fregatei „Regina Maria” – 222, alături de comandanți de mari unități și unități din Forțele Navale Române, precum și de foști camarazi care și-au desfășurat activitatea la bordul navei, au marcat miercuri, 16 aprilie, în Portul Militar Constanța, împlinirea a 20 de ani de la intrarea acesteia în serviciu.
Cu acest prilej Centrul Cultural Județean Constanța Teodor T. Burada, în calitate de partener cultural, a oferit o distincție și mai multe momente artistice.
🎼Acestea au fost susținute de instrumentiștii din cadrul Ansamblului Folcloric Profesionist „Brâulețul” 📝Cezar Cazanoi, Geo Zbranca și Fieraru Mario
Echipajul fregatei ,,Regina Maria" ne-a oferit în semn de apreciere🏅o distincție. Mulțumim frumos. Felicitări tuturor!🎊
Fregata „Regina Maria” este comandată de comandorul Mitel-Laurențiu Alexandru și urmează să participe, în acest an de instrucție, la Operația NATO SEA GUARDIAN, desfășurată în Marea Mediterană.