Nume
Email
Categoria din care vrei sa primesti
sport

*Panterele* au repurtat o victorie meritată, învingând echipa CSU Constantin Brâncuși Târgu Jiu!(330)

💥CS Medgidia a învins-o în penultima etapă din turul play-offului pe CSU C-tin Brâncuși Târgu Jiu, cu scorul de 49-33.

🗣️Antrenorii au stat cu sufletul la gură, după ce în prima repriza, băieții noștri și-au găsit mai greu ritmul, deși au intrat la vestiare, în avantaj, scor 20-18. Pauza le-a fost un sfeștnic bun “panterelor”, care au reușit să se desprindă de formația din Oltenia și să încheie partida cu 49-33.

🗣️“După discuția avută la pauză, băieții au reușit să vină in a doua repriză cu un suflu nou, cu dorință de victorie, cu dorință de a fructifica fiecare minge. Avem o săptămână grea și trebuie neaparat să urcăm în clasamentul acestui play-off.”, a spus Ionuț Deli-Iorga, la finalul partidei.

📆CS Medgidia va juca joi, 16 martie, ultima etapă din turul play-off la Iași, iar duminică, va reveni acasă, pentru prima etapă din retur, cu CS Reșița.