Nume
Email
Categoria din care vrei sa primesti
dosarele timpul
CULISELE SECURITĂȚII* - DUMITRACHE CORNEL

CULISELE SECURITĂȚII* - DUMITRACHE CORNEL(226)

Înainte turnător jegos, după '89 revoluționar cu acte în regulă. Recrutat în 1979 sub numele conspirativ „Decebal” na ezitat să verse la băieții cu ochi albaștri tot ce află și se părea demn de Secu, având și angajamentul scris în această privință.

Pârâtul a fost folosit pe lângă un radiotelegrafist al aeroportului Tulcea, lucrat prin dosar de urmărire informativă și pe lângă un alt om al muncii tot de la aeroport.

Adauga un comentariu

Aboneaza-ma la comentarii

Editorial

PAROLE, PAROLE, PAROLE
scris de Pompiliu Comşa
PAMFLETE PE GAURA CHEII E groasă rău prin lume, dar noi pozăm în mutanți sălbatici conduși doar de ură, bolnavi de mârl(...)
citeste mai mult

Cele mai recente comentarii

  • Corb la corb nu-și scoate ochii. Oare?
  • CONSTANȚA - ITALIA CEA MICĂ
  • Corupția și crima în bandă organizată la facultatea de Alimentație si Turism (AT), secția IMIT (Ingineria și Managementul din Industria Turismului) de la Universitatea Transilvania din Brașov
  • Tânăr depistat cu materiale pirotehnice în lenjeria intimă la meciul F.C.V. Farul Constanța - C.S. Universitatea Craiova!
  • TIMPUL * Cenaclul Elitelor - VIOREL DINESCU